Organizacja udanej konferencji stanowi duże wyzwanie, zarówno pod względem logistycznym, jak i organizacyjnym. Zanim jednak skupimy się na szczegółach, takich, jak odpowiednie nagłośnienie czy organizacja barku kawowego, musimy podjąć jedną, najważniejszą decyzję, a mianowicie – wybrać odpowiednią lokalizację.

W każdym większym mieście istnieje z pewnością szereg obiektów dysponujących salami konferencyjnymi oraz odpowiednim zapleczem technicznym. Sęk w tym, że w większości przypadków tego typu obiekty niczym się nie różnią; są one nudne, przewidywalne i powtarzalne. Jeśli natomiast chcemy zrobić odpowiednie wrażenie na zaproszonych gościach, należy postarać się o coś więcej, niż wygodne krzesła i sprawna klimatyzacja. Przedstawiamy więc listę ciekawych miejsc, które warto wziąć pod rozwagę, aby nasza konferencja była nie tylko udana, ale również wyjątkowo atrakcyjna.

  1. Zejście do podziemi, czyli konferencja w kopalni soli. Taka opcja nie tylko gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz niezwykłą oprawę całego wydarzenia, ale może również poszczycić się naturalna klimatyzacją. W przestronnych salach kopalni przez cały rok panuje podobny mikroklimat, zapewniający komfort termiczny, a więc miły chłód w czasie upałów oraz przyjemne ciepło zimą. Całości dzieła dopełni dobrze zorganizowane zaplecze gastronomiczne oraz sprzęt multimedialny.

  2. Konferencja w centrum sztuki. Tego typu obiekty zlokalizowane są nie tylko w centrach wielkich miast – niejednokrotnie można je spotkać również w miejscowościach typowo wypoczynkowych, których niezwykły klimat stanowi inspirację dla różnorakich dziedzin sztuki. Bliski kontakt z przyrodą, a jednocześnie doskonale zorganizowana infrastruktura spowodują, że zaproszeni na konferencję goście z pewnością docenią nasz wybór.

  3. Wsiąść do pociągu byle jakiego… A może właśnie nie byle jakiego, ale specjalnie przystosowanego do przeprowadzania spotkań biznesowych oraz konferencji? Polskie Koleje Państwowe, wychodząc naprzeciw zapracowanym biznesmenom, postanowiły przygotować specjalne wagony, umożliwiające komfortowe przeprowadzenie spotkań w czasie podróży. Amatorzy tego typu rozwiązań mają do dyspozycji specjalne wagony ze stołem konferencyjnym na 20 osób, w sąsiedztwie którego znajduje się oddzielona szybą dźwiękoszczelną część restauracyjna, zapewniająca usługi cateringowe.

  4. Połączenie biznesu i wypoczynku, czyli konferencja w SPA. Większość szanujących się ośrodków i hoteli SPA posiada bogatą ofertę sal konferencyjnych oraz zapewnia uczestnikom konferencji możliwość korzystania z części wypoczynkowej, na którą zwykle składają się baseny, sauny oraz pokoje do masażu.

  5. A co powiecie na konferencję w prawdziwym, staropolskim dworku? Tego typu miejsca z reguły zlokalizowane są w niedalekiej odległości od miast, co stanowi ich niewątpliwy atut. Zapewniają bowiem, jak choćby Dworek Arkadia pod Lublinem, doskonałe warunki techniczne, odpowiednio dużo przestrzeni, a jednocześnie nie nastręczają problemów z transportem. Niepowtarzalna atmosfera polskich dworków, wyśmienita kuchnia oraz najlepsze tradycje staropolskiej gościnności z pewnością zrobią doskonałe wrażenie na zaproszonych gościach i zapewnią sielski klimat, z jednoczesnym zachowaniem najwyższych standardów biznesowych.