KONTAKT

Tel. 74 868-50-78 lub 727-507-333

 

Goście indywidualni:

recepcja@palaczelazno.pl

 

Rezerwacje grupowe:

marketing@palaczelazno.pl

 

Rezerwacje weselne:
wesele@palaczelazno.pl

 zorganizuj

lezec

milosnikow

zakochani

 

 

respoti

   

 rafting

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Zanim zaczniesz – najczęstsze pytania związane z golfem

Zanim zaczniesz – najczęstsze pytania związane z golfem

golf3

Na czym polega gra w golfa?

W skrócie - na przejściu pola golfowego, składającego się zazwyczaj z 18 dołków lub mniejszego (np. 9-dołkoweg). W golfie termin „dołek” to obszar pomiędzy miejscem startu (tzw. tee), w którym golfista oddaje pierwsze uderzenie, a właśnie dołkiem w ziemi sensu stricto, który znajduje się na obszarze gładko ściętej trawy (tzw. putting green, green).

Zawodnik zaczyna uderzenia z kolejnych tee (miejsce startu), by przy pomocy kolejnych uderzeń umieścić piłkę na greenach, a ostatecznie w dołkach.

Od tee do dołka rozciąga się obszar krótko skoszonej trawy (tzw. fairway). To tu najlepiej posyłać piłki, by potem łatwiej wybijać je dalej. Wzdłuż fairwaya znajduje się natomiast tzw. rough, obszar wysoko, celowo nieskoszonej trawy. Piłkę, która się tam znajdzie, trudno jest potem uderzyć.

Na polu golfowym znajdują się także takie miejsca, które mają utrudnić grającemu rozegranie dołka w jak najmniejszej liczbie uderzeń. Są to np. bunkry, czyli doły wypełnione piaskiem lub przeszkody wodne.

Każdy dołek ma swoje par, czyli normę, określającą liczbę uderzeń, w jakich zawodnik powinien go pokonać.

Co muszę wiedzieć, będąc po raz pierwszy na polu golfowym?

Do pierwszej lekcji nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Wystarczy umówić się z instruktorem, który dostosuje lekcję do naszego poziomu. Nie trzeba też mieć ze sobą sprzętu - piłki i kije zapewnia trener.

Jak ubrać się do gry w golfa?

Najlepiej na sportowo - mile widziane: koszulka polo, czapka z daszkiem i buty sportowe na płaskiej podeszwie. Jeansy absolutnie zabronione.

Czego nauczę się na pierwszych lekcjach?

Przede wszystkim głównych zasad uderzenia kijem golfowym, czyli jak trzymać kij, jak ustawić się do uderzenia i jak wyglądają poszczególne fazy ruchu kijem (tzw. swing).

Czy gra wymaga dużej kondycji fizycznej?

Nie jest konieczna duża sprawność fizyczna, wystarczy ogólnie dobry stan zdrowia. A pierwsze kroki w grze w golfa można stawiać w każdym wieku.

Czy jedno spotkanie z instruktorem wystarczy, by znać podstawy i móc już grać? 

Jedna lekcja na pewno nie wystarczy, aby poznać podstawy.  Koniecznych jest co najmniej sześć-osiem spotkań, by posiąść podstawową wiedzę z „BHP golfa”. Ale jedno takie spotkanie wystarczy, by złapać bakcyla gry w golfa i zobaczyć, czy to jest sport, który chcemy uprawiać.

Kto prowadzi szkolenia w ośrodku Golf Spa Szczytna?

Zajęcia prowadzą instruktorzy nauczania początkowego. Przygotowują do egzaminu na Zieloną Kartę.

Jak zdobyć Zieloną Kartę? Czy można ją zdobyć w ośrodku Golf Spa Szczytna?

Zielona Karta bywa określana golfowym „prawem jazdy”. To dokument, który stwierdza, że znamy zasady gry i wiemy, jak zachowywać się na polu golfowym. Egzamin na tę kartę składa się z części teoretycznej i praktycznej. Z racji współpracy z Czechami ośrodek Golf Spa Szczytna oferuje możliwość odbycia egzaminu na Zieloną Kartę pod egidą czeskiej federacji golfa (karta honorowana we wszystkich miejscach na świecie). Koszt egzaminu na Zieloną Kartę to około 800 zł (to jednorazowy wydatek).

 

Materiał przygotowany m.in. na postawie poradnika magazynu Golf & ROLL, gdzie można znaleźć wiele interesujących artykułów na temat gry w golfa – przydatnych zwłaszcza dla początkujących.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

sala balowa mala

Urodziny, imieniny, bal, komunia, zabawa integracyjna? Zorganizuj je w Pałacu Żelazno. Gwarantujemy smakowite menu, profesjonalną obsługę i przyjemną atmosferę.

WAKACJE Z GOLFEM

golf male zdjecieTo oferta w sam raz – zarówno dla osób, które zawsze marzyły o tym, by zacząć grać w golfa, jak i dla takich, które chcą sprawdzić czy ten sport jest dla nich. Połączcie urlop w naszym pałacu z nauką golfa.

ZWIEDZANIE PAŁACU

bibliotek pomn

Zachęcamy do poznania historii Pałacu Żelazno, zwiedzenia rezydencji i posłuchania o jej sekretach i tajemnicach.